Hostince Čenkova okr. Příbram

Text dotazu

Dobrý den,
snažím se zjistit něco o historii, resp. majitelích hostinců v Čenkově zejména mezi roky 1900 - 1945 z důvodu určení jejich účelových známek. Jedná se zejména o Josefa Hrušku a Dělnický Dům a dále hostince U Anděla a pak Václav Čepelák, který provozoval potraviny a pravděpodobně podnikový hostinec. Možná by o tom něco mohlo být v Monografie Hořovicka a Berounska IV, kterou ale nemám k dispozici, možná ale víte i o jiných publikacích, kde by se nechalo zjistit více.

Děkuji, s pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

v našich dostupných materiálech se bohužel nepodařilo dohledat žádné podrobnější informace. Ve Vámi uvedené Monografii Hořovicka a Berounska je pouze zmínka o zámečnické dílně v Čenkově, něco o historii Čenkova jsem našla v šestém díle Monografie. O hospodách nebo hostinských bohužel ani zmínka. Zkusila jsem i jména zadat do rejstříku Berní ruly, tam se ale vůbec nevyskytují. Doporučuji se tedy obrátit na Státní okresní archiv v Příbrami, volala jsem tam, jsou ochotni Vám pomoci. Pošlete tedy svůj dotaz na tento email: soka-pribram@soapraha.cz. Možná byste mohl zavolat i na Obecní úřad v Čenkově, tam jsou ale pouze ve čtvrtek od 17.00 do 19.30, telefon: 318 692 127. Něco by se mohlo najít i v kronice obce, na Internetu je ale přístupná pouze kronika SDH Čenkov, obecní kronika by měla být samozřejmě na Obecním úřadě a také v příbramském archivu.