Horninové prostředí a přírodní zdroje Mladoticka

Text dotazu

prosím o informaci (pouze stručnou informaci cca o 10 řádcích, popř. kde je ji možno získat, o horninovém prostředí a přírodních zdrojích lokality mezi Mladoticemi a Žihlí v okrese Plzeň - sever.

Odpověď

Stručné informace o Žihelské pahorkatině a Mladotické vrchovině naleznete například v publikaci:
Hory a nížiny / zpracoval Jaromír Demek. -- 1. vyd.. -- Praha : Academia, 1987. -- 584 s. : il., mapy + + 1 mapová příl. Signatura Studijní a vědecké knihovny je 31A32587. S platným čtenářským průkazem je možné knihu objednat prostřednictvím on-line katalogu na http://aleph.svkpl.cz. V katalogu je možné vyhledat další dokumenty z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.

Dále doporučujeme tyto dokumenty z fondu SVK PK:
Geologická mapa České republiky. [kartografický dokument] / sestavil a vydal Český geologický ústav ; redaktor listu O. Kodym, V. Bláha List 11-42, Manětín. -- 1. vyd.. -- Měřítko 1:50 000. -- Praha : Český geologický ústav, 2001. -- 1 mapa v deskách : barev. ISBN 80-7075-481-8. Signatura je 391A46101

Geologická mapa České republiky. [kartografický dokument] / sestavil a vydal Český geologický ústav ; redaktor listu J. Mašek List 12-31, Plasy. -- 1. vyd.. -- Měřítko 1:50 000. -- Praha : Český geologický ústav, 2001. -- 1 mapa v deskách : barev. ISBN 80-7075-485-0. Signatura je 391A46099

Terciérní sedimenty ve středních a západních Čechách / Jiří Pešek. -- Plzeň : Západočes. muzeum, 1972. -- 56 s., [12] s. fot. příl. [6] příl. : l. ; 4. Signatura je 9212029-6

Vycházky za geologickými zajímavostmi Plzně a okolí / Michal Mergl, Ondřej Vohradský. -- 1. vyd.. -- Mariánské Lázně : Koura publishing, 2000. -- 270 s. : il. (některé barev.). ISBN 80-902527-1-0. Signatura je 31A88745