hornická tradice - skok přes kůži

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jací autoři se zabývali touto hornickou tradicí, tj.Skokem přes kůži. Jaké publikace byly na toto téma napsány a kým. Nemyslím tím např.novinové články, ale nějaké odborné studie ze všech koutů České republiky.

Odpověď

Dobrý den, zjistili jsme jedinou odbornou publikaci, která se zmiňuje o skocích přes kůži

Historie hornických tradic na Vysoké škole báňské v Ostravě a v Příbrami : 1849-1989 (Sborník věd. prací Vys. školy báňské v Ostravě ; Zvl. čís. 1989) / Fot. Břetislav Adamus, Miloslav Čížek, Josef Polák ; Graf. úprava a obálka Jana Pluháčková. -- 1. vyd.. -- Praha : SPN, 1989. -- 167 s. : obr., fot. ; 24 cm
publikace je k dispozici mj. v Národní knihovně ČR, signatura 54 G 67773, roč. 35, 1989, zvl. č.
Zmínky o skoku přes kůži najdete v textu průběžně.

Kromě toho najdete několik odkazů na internetu, např.
http://www.spspb.cz/skokHist.htm
http://hgf.vsb.cz/prokop/historie.html

Pokud by vás zajímalo více, zkuste se obrátit spíše na instituce z oboru, např. na Vysokou školu báňskou (www.vsb.cz).