Hornická historie města Stříbra

Text dotazu

Hornická historie města Stříbra a stříbrského rudního revíru 1183 - 1975
-listiny
-dokumenty
-fotografie
-mapy

Odpověď

Vážený pane,

     pokud jde o hornickou historii města Stříbra, mohu Vám doporučit Historický věstník Stříbrska (1995, 1997) a knihy Královské horní město
Stříbro (2009) a Naučná stezka Historie hornictví na Stříbrsku (2006?)
z fondu Moravské zemské knihovny; knihy a časopis si objednáte ze
skladiště a můžete je studovat prezencně v Humanitní studovně ve 4. patře
Moravské zemské knihovny.
    Recenzi na knihu z časopisu Tachovská jiskra byste si musel objednat přes meziknihovní výpůjční službu z Národní knihovny v Praze.
    "Královské horní město Stříbro" na DVD vlastní Historický ústav
AV ČR v Praze:

     ____________________________________

                         Články:

                   1.    Sihelska, Martina
                         Stribro ma knihu o hornictvi / [autor recenze] Martina Sihelska. -- 2 il.. -- 2 obr.
                         In: Tachovska jiskra. -- Tachov. -- ISSN 1211-0159. --
Roc. 19, c. 17 (20090429), s. 5
                         Neuberger, Karel.. Kralovske horni mesto Stribro. --
Stribro : Hornicko-historicky spolek Stribro, 2009

     ____________________________________

                         Časopisy:

                   2.    Historicky vestnik Stribrska. 1., Nejstarsi
                         historie mesta a hornictvi, oprava krizove
                         chodby minoritskeho klastera.
                         -- [Domazlice] : Nakladatelstvi Ceskeho
                         lesa, 1995. -- 47 s. : fot., obr.
                         ISBN 80-901877-0-6

                         Pozn., lit., nem. a angl. res. na konci stati

                         MZK - sign.: X-1013.960, 1995, 1997

     ____________________________________

                   3.    Elektronické zdroje (DVD):

                         Neuberger, Karel
                         Kralovske horni mesto Stribro [elektronicky zdroj] / Karel Neuberger. -- Vyd. 1.. -- Stribro : Hornicko-historicky spolek, 2009. --
1 DVD.

                         Priloha ke knize Kralovske horni mesto Stribro / Karel Neubauer, B 16562

     ____________________________________

                         Knihy:

                   4.    Neuberger, Karel, 1961-
                         Kralovske horni mesto Stribro : Argentaria - "Mies" / [Karel Neuberger]. -- Vyd. 1.. -- Stribro : Hornicko-historicky spolek Stribro, 2009. -- 136 s. : il., portrety, faksim. ; 16 x 22 cm
                         ISBN 978-80-254-3831-2 (vaz.)

                         Cast. nemecky text
                         1000 vyt. -- Terminologicky slovnik. -- Obsahuje bibliografii

                         MZK - sign.: 2-1223.361

     ____________________________________

                         Knihy:

                    5.   Cvrk, Miroslav, 1954-
                         Naucna stezka Historie hornictvi na Stribrsku = Lehrpfad Geschichte des Bergbaus in der Region Stribro = Nature trail History of mining in the Stribro region = Chemin didactique L'histoire de l'industre miniere dans la region de Stribro / Miroslav Cvrk. -- Stribro : Mesto Stribro, [2006?]. -- 16 s. : il. (nektere barev.), mapy ; 21 cm
                         ISBN 80-239-7418-1 (v knize neuvedeno : broz.)

                         Cast. anglicky, francouzsky a nemecky text
                         Nazev z obalky -- 5000 vyt.

                         MZK - sign.: 2-1219.527

     ______________________________________

     Pokud máte zájem o listiny, mapy a jiné dokumenty, obraťte se, prosím, na Státní okresní archív Tachov, Plánská 2037, 347 01
Tachov (tel. 374 722 119, e-mail: soka-tc@soaplzen.cz) nebo na
Státní oblastní archiv v Plzni, Sedláčkova 44, 306 12 Plzeň
(tel. 377 325 732, e-mail: podatelna@soaplzen.cz).