Homosexualita a koprofágie

Text dotazu

Vážení,
zajímal by mě vztah mezi deviacemi, zejména mezi homosexualitou a koprofágií, tj. zda se koprofágie vyskytuje převážně u homosexuálů čili nic. Taktéž by mě zajímalo, kolik procent homosexuálů je pedofilně orientovaných.
Existuje k uvedené problematice nějaká literatura?

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se ještě jednou za opožděnou odpověď. Bohužel se nám nepodařilo na Váš email odeslat odpověď, vrátila se nám jako nedoručitelná.

K Vašemu dotazu se nám podařilo vyhledat pouze toto:

Nepodařilo se nám najít nějaké informace o tom, že by mezi homosexualitou a koprofágií byl nějaký výraznější vztah. Statistiky, kde by bylo uvedeno, zda se koprofágie vyskytuje spíše u homosexuálů, se nám bohužel vyhledat nepodařilo. Jediná spojitost, kterou se nám podařilo vyhledat je, že homosexuálové zvláště v době před vznikem internetových sociálních sítí nosili šátky různých barev, pro snadnější a rychlejší seznamování. Různé barvy šátků vyjadřovaly pak různé sexuální záliby. Pro zálibu v koprofágii se používal hnědý šátek. Tyto šátky se používaly jako tajné rozlišovací znamení. Více informací najdete na této internetové stránce http://cs.wikipedia.org/wiki/Hanky_code.

Podle S. Freuda sexuální úchylky vznikají fixací na některou z raných fází vývoje. Koprofágie může tedy podle Freudovy teorie vzniknout tak, že např. v anální fázi vývoje sexuality dítěte, kdy dítě s oblibou pojídá své výkaly, nezasáhne rodič svým "Fuj! To se nedělá!". V této fázi je nutné dítě odnaučit hledat si příjemné v tom, co se nesluší. Nevytěsnění a nepotlačení příjemných pocitů prostřednictvím zákazů a příkazů rodičů (tedy výchovou) může vést v dospělém věku, jak jsme již uvedli, k sexuální deviaci (tedy v tomto případě ke koprofilii či koprofágii).

Co se týče spojitosti pedofilie a homosexuality zde se nám podařilo vyhledat, že se skutečně dělí na heterosexuální, homosexuální a bisexuální (Tato skupina je pravděpodobně nejmenší). Heterosexuální pedofilové apetují (tedy sexuálně touží) většinou po dívkách ve věku 6-11 let. Homosexuální pedofilové pak spíše apetují starší objekty, chlapce kolem 12 let. U první skupiny prý vědci zjišťují spíše užší vazbu k objektu, zatímco u homosexuálně orientovaných pedofilů spíše agresivní a k orgasmu směřující jednání. Zajímavé je ale, že z historického hlediska je prodloužení věku sexuální nedotknutelnosti dítěte dospělým poměrně nedávným jevem. V této souvislosti je důležitý i poznatek, že při stimulaci obrázkem prepubertálního děvčátka s dětským genitálem lze felometricky sledovat sexuální vzrušení i u normálních mužů.

Také se nám podařilo vyhledat statistiky z roku 1992, ze které vyplývá, že ze 62 vyšetřených deviantů 24% provozuje heterosexuálně pedofilní aktivity a pouze 21% provozuje homosexuálně pedofilní aktivity.

Pokud Vás zajímá další literatura týkající se tohoto tématu, kromě knih, které jsou uvedeny níže v seznamu zdrojů, a v kterých můžete najít ještě další zajímavé informace o různých sexuálních deviacích, si můžete také zkusit vyhledávat další literaturu sám. A to pomocí různých klíčových slov a hesel jako např.: sexuální deviace, koprofágie, homosexualita atd. Tato hesla můžete různě kombinovat, pokud zvolíte možnost rozšířené vyhledávání. Vyhledávat pak můžete např. v těchto bázích: http://aleph.nkp.cz/F/ či v jednotné informační bráně www.jib.cz

Zdroje:

* BLAŽEJOVÁ - TEREMOVÁ, Lenka. Sexuální deviace? Hledání hranice mezi kreativitou v sexu a sexuální deviací. [Roudnice nad Labem] : Severin, 2008. ISBN 978-80-254-3878-7 (v knize neuvedeno : brož.)

* VESELÝ, Michal. Vybrané kapitoly ze sociální patologie. 1. vyd. České Budějovice : Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, 2011. ISBN 978-80-7394-272-4.

* WEISS, Petr. Sexuální deviace : Klasifikace, diagnostika a léčba. 1. vyd. Praha : Portál, 2002. ISBN 80-7178-634-9.

* CHMELÍK, Jan a kolektiv. Mravnost, pornografie a mravnostní kriminalita. 1. vyd. Praha : Portál, 2003. ISBN 80-7178-739-6.

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita

* http://www.pf.jcu.cz/stru/katedry/pgps/ikvz/podkapitoly/b06gayove/03.pdf

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Koprof%C3%A1gie

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Koprofilie

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Hanky_code