hlodavci

Text dotazu

Dobrý den , mát dotaz týkající se hlodavcu. vždy když hledám inormace o nich naleznu pouze o konkrétním druhu, ale to ja bohužel nepotřebuji. potřebovala by jsem sehnat komplexni informace o hlodavcich , o tom , jakškodí v zemědělství a jak je hubit. případně i nějaké "babské" rady. Myslíte že by jste mi mohli poradit? předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den, pro získání potřebných informací by Vám mohly pomoci následující publikace (viz elektronický katalog NK ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc):

* PŘÍVORA, Miroslav. Boj proti hlodavcům a hmyzu. Praha : SZdN, 1960 (SČT 101). 55, [2] s. ; 8°

Resumé: Praktické, pokyny k hubení hlodavců pastmi, biologickými prostředky a jedy a hmyzu pomocí dýchacích, požerových a dotykových jedů.

* ZEJDA, Jan a kol. Hlodavci v zemědělské a lesnické praxi. Praha :
Agrospoj, 2002. 284 s. : il. (převážně barev.) ; 21 cm. ISBN 80-239-4262-X
(v knize neuvedeno : brož.)   ISBN 80-7084-235-0 (chyb.)

* STEJSKAL, Václav; TOLAR, Viktor; VERNER, Petr Hubert. Ochrana před hlodavci a šváby. Praha : Ústav zemědělských a potravinářských informací,
1993 (Praha : t. ÚZPI). 280 s. : obr., tab., schémata ; 21 cm ISBN 80-85120-29-1 (brož.).

* GREAVES, J. H. Rodent Control in Agriculture : A hanbook on the biology and control of commensal rodents as agricultural pests. Rome : United Nations, 1982. 7, 88 s. : il.. (FAO Plant Production and Protection Paper ;
40)
* Hlodavci - potírání - zemědělství - význam - příručky

* KALINA, Jiří. Studie možností ochrany zemědělsko-potravinářského komplexu před škodlivými hlodavci. Praha : [s.n.], 1986. -- 187 s. : il.

Nebo články z databáze ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://sigma.nkp.cz/cze/anl):

* STEJSKAL, Václav. Ochrana před hlodavci v zemědělských objektech. V rubrice Agrotechnika
In: Farmář. -- ISSN 1210-9789. -- Roč. 4, č. 2 (1998), s. 23.

* STEJSKAL, Václav. Škodliví hlodavci v zemědělských skladech. In: Úroda. -- ISSN 0139-6013. -- Roč. 55, č. 7 (2007), s. 61-63.

Původně jsme chtěli relevantní literaturu hledat také v katalozích a databázích Zemědělské a potravinářské knihovny, než jsme zjistili, že jste 21.10. již stejný dotaz v této knihovně položila v rámci referenční služby Infopult (http://www.agronavigator.cz/inf_pult_odpovedi.asp?act=answered).

Samozřejmě chápeme, že chcete získat co možná největší množství dostupných informací, a nebráníme Vám využít více typů těchto služeb, považovali bychom však z Vaší strany za korektní, abyste nás informovala, že jste už od jisté knihovny informace k tomuto tématu obdržela. Znamenalo by to pro nás úsporu času a také vyhnutí se zbytečné duplikaci práce.