hledání písně

Text dotazu

Dobrý den, rád bych zjistil, kdo zpívá píseň Staré pendlovky. Nevím, jestli je to správný název. v refrénu písně se zpívá "tam někde za louží, kde tvůj táta spí...". Předem děkuji za pomoc

Odpověď

Dobrý den,

text uvedené písně s názvem Pendlovky se nám podařilo dohledat pouze v jednou online zpěvníku. Zde je píseň uvedena jako "traditional", tedy bez známého autora.

Část textu písně:

R 1:   Ze starý Evropy tam kde tvůj táta spí

                odešels před léty jen kvůli holce svý

                odešels před léty neslyšels mámin pláč

                byls hochu v životě i v lásce špatnej hráč

R 2:Tam někde za loží jsi nechal domov svůj

                neslyšels mámin hlas když volala tě stůj

                na cestu hůl a starý pendlovky sis vzal

                ty čas tvůj odbíjí a život půjde dál

Celý text písně nabízí zpěvník:  www.fkarta.cz/wp-content/download/zpevniky/Zp_complet.doc