Hledání knižních titulů podle nakladatelských edic

Text dotazu

Dají se elektronicky hledat ve Vašich databázích/ katalozích knihy podle konkrétních edic jednotlivých nakladatelství? Pakliže ano, jak? Konkrétně mne interesuje beletristická edice Skvosty z nakladatelství SNKLHU, respektive Odeon.

Odpověď

Pro hledání podle edic máte několik možností:
V databázi NKC (elektronický katalog národní knihovny, http://sigma.nkp.cz/F/) lze zadat název edice do pole Slova z názvu a zároveň do pole nakladatel: snklhu or odeon, tím ale dostanete o něco větší rozsah záznamů, které byste musel probrat - lze je řadit podle roku, autora, názvu a v něčem omezit pomocí položky zpřesnit.

Dále můžete hledat v České národní bibliografii (přístupná zde http://aip.nkp.cz/), kde lze vyhledávat přímo edice.

Tyto elektronické databáze ale nemusí být úplné, protože ne všechny starší záznamy byly převedeny do el. podoby (NKC obsahu kompletní záznamy od r. 1995 a průběžně se zpětně doplňuje). V takovém případě můžete v NK použít lístkový katalog edic, který je umístěn v Hale služeb v Klementinu.