Hledáme básnickou sbírku nebo autora verše: "Tak krátko jsem šel s vámi. Hle, tu se cesta dělí a ptáci nad hlavou mi píseň nedopěli...".

Text dotazu

Tento citát bývá často připisován Jiřímu Wolkerovi, bohužel se nám v jeho básnické tvorbě nedaří tyto verše najít. Prosíme tedy o pomoc, ze které sbírky by tento verš mohl být, případně kdo je autorem verše. Tento verš máme v možných verších ke vzpomínkám zveřejněným ve společenské kronice a pokud jejich autorem není Jiří Wolker, pak bychom jeho jméno u citátu neuváděli. Děkujeme.

Odpověď

Dobrý den,
verše, které hledáte, jsme našli v - viz níže a  napsal je Jiří Wolker. Nalezeno v systému Kramerius v Národní digitální knihovně, Kramerius 4 na www.nkp.cz .

Hlavní název: Dílo Jiřího Wolkra
Svazek/část/díl: [II] . Mladistvé verše a zlomky básní
Vydání: 4. vyd.
Autor: Překladatel: Wolker, Jiří, 1900-1924
Překladatel: Měrka, Vojtěch, 1888-1974
Editor: Novotný, Miloslav, 1894-1966
Místo vydání: Praha
Nakladatel/Vydavatel: Václav Petr
Vydáno : 1935
Jazyk: cze
Rozsah: 329 s.
Rozměry: 21 cm
Str. 142, název  Do památníku