Hledáme básnickou sbírku nebo autora verše: "Tak krátko jsem šel s vámi. Hle, tu se cesta dělí a ptáci nad hlavou mi píseň nedopěli...".

Tento citát bývá často připisován Jiřímu Wolkerovi, bohužel se nám v jeho básnické tvorbě nedaří tyto verše najít. Prosíme tedy o pomoc, ze které sbírky by tento verš mohl být, případně kdo je autorem verše. Tento verš máme v možných verších ke vzpomínkám zveřejněným ve společenské kronice a pokud jejich autorem není Jiří Wolker, pak bychom jeho jméno u citátu neuváděli. Děkujeme.

verše, které hledáte, jsme našli v - viz níže a  napsal je Jiří Wolker. Nalezeno v systému Kramerius v Národní digitální knihovně, Kramerius 4 na www.nkp.cz .

Hlavní název: Dílo Jiřího Wolkra
Svazek/část/díl: [II] . Mladistvé verše a zlomky básní