Hledám bližší informace o českém časopisu Architekt - číslo 3 ročník 1969

Text dotazu

Informace o složení redakce, grafickém zpracování, obsah článků.

Odpověď

Dobrý den,

v roce 1969 vycházel časopis Československý architekt s podnázvem Časopis Svazu architektů ČSSR. Číslo 3 vyšlo jako dvojčíslo, tedy číslo 2 - 3, 15.2.1969, Roč. XIII, 8 černobílých stran A3. Vydával Svaz architektů ČSSR jako čtrnáctideník. Redakční kruh: P. Bareš (předseda), G. Čelechovský, E. Hlaváček, I. Loos, M. Masák, J. Pechar, Z. Pokorný, M. Gašparec (Londýn). Verdoucí redaktorka: Marta Uhrinová, pom. red. E. Šejvlová. Grafická úprava: J. Weigel. Redakce: Praha 1, Letenská 5., roční předplatné 26,-.

Obsah článků není uveřejněn, číslo obsahuje množství černobílých fotografií. Názvy článků - např.: Nové a staré v architektuře, Výstava díla Bedřicha Rozehnala, Poznámky k Tautovi, Cesta přátelství - Mexiko 1968, Plástvové bydlení, Jugoslávská setkání,...

Ve fondu Národní knihovny ČR na signatuře 54 A 2360.