hledám báseň od Š. Ščipačova v originále

Text dotazu

Vážení přátelé,
mám text básně od Š. Ščipačova v češtinš, nevím, kdo je autorem překladu, ani nevím, ze které sbírky... Potřebovala bych text básně v ruštině.

Zdálo se mi
Roky, roky letí,
Pověz, kolik je ti;
Jenom lásky zahrada
Je stejná jako zamlada
Stejný šepot, stejný smích
Poletuje v jabloních
A děvčatům jako květ
Je tam navždy šestnáct let
Břečťan s plotem objímá se
Cesty k lásce svorně jdou.
Zdálo se mi, že jsem zase
Chodil touhle zahradou

Pokud se Vám podaří nalézt, budu moc ráda :-)

Odpověď

Dobrý den,

text překladu zaslané básně \"Zdálo se mi\"je s největší pravděpodobností ze sbírky \"Sloky lásky\" od Stěpana Ščipačeva. Báseň jsme ověřovali v dostupných pramenech, tj. překlady Ladislava Fikara, které názvem i významově odpovídají Vámi uvedenému textu.
Autorem Vámi uváděného překladu je Michal Černík, vyšel ve sbírce Sloky lásky Stěpana Ščipačeva v roce 1985 v nakladatelství Lyra Pragensis. Ruský text básně můžete nalézt ve sbírce básní \"Stroki ljubvi\". Do katalogu Národní knihovny http://www.nkp.cz, katalogy a databáze, katalog NKC zadáte do pole názvu ruský název a zobrazí se Vám jednotlivé exempláře.
Výpůjčka knihy je možná na základě čtenářského průkazu, viz http://www.nkp.cz, Služby, Pro uživatele a návštěvníky.