Hledám báseň Jevgenije Jevtušenka Afgánský ravenec

Ve které sbírce najdu báseň Afgánský mravenec od Jevgenije Jevtušenka? Děkuji za odpověď.

Po zadání potazu do Googlu jsem dostala odkaz na Lidové noviny, ročník 2, číslo 2 z února 1989. Adresu přikládám

Na straně 15 je článek autora s podpisem  -pet- . Článek se jmenuje Afghánské jaro a báseň Afghánský mravenec je uvedena na jeho konci.

V žádné sbírce básní Jevtušenka vydaných v češtině jsem tuto báseň nenašla. Požádala jsem proto o spolupráci kolegyně z Národní knihovny, která má právo povinného výtisku, takže má ve svých fondech kompletní českou produkci.

Ani kolegyně nenašly báseň v žádné české sbírce básní, ale našly na ni pouze tento odkaz na časopis Kmen:

JEVTUŠENKO, Jevgenij : Afghánský mravenec. [Báseň.] Přel. Milan Dvořák. Kmen, 1989, č. 19, s. 9. 1 obr.

(Zdroj: Bibliografický katalog ČSSR. Články v českých časopisech...1991, Číslo 5, str. 126.  )

Jazyk, lingvistika a literatura

Knihovna Filozofické fakulty UK