Historie volebního práva žen

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na literaturu ohledně volebního práva žen v USA, Velké Británii, Norska, Nového Zélandu a Austrálie. Je celkem jedno jestli kniha bude v angličtině, jde především o to, aby literatura byla kvalitní. Čím detailnější kniha, tím lepší.
Děkuji moc

Odpověď

Dobrý den,

záznamy o literatuře na téma volební právo je v Národní knihovně možné vyhledat na adrese http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze, báze NKC zadáním klíčových slov do vyhledávacího formuláře.

Uvádíme několik příkladů takto vyhledané literatury :

[Č.záznamu: 002657757]

Election law and democratic theory [elektronický zdroj] / David Schultz.. -- Burlington, Vermont : Ashgate, 2014. -- 1 online zdroj (295 pages).

[Č.záznamu: 000968077]

Jak se dělá prezident / Miloš Krejčí. -- [Praha] : Otakar II., c2000. -- 201 s. ; 21 cm

[Č.záznamu: 001686196]

Ústavní systémy evropských států : (srovnávací studie) a Digitalizovaný dokument  / Vladimír Klokočka. -- 2., aktualiz. a dopl. vyd.. -- Praha : Linde, 2006. -- 423 s. ; 21 cm

[Č.záznamu: 002727863]

Zmiešané volebné systémy v praxi : analýza ich fungovania v Litve a na Novom Zélande / Miroslav Nemčok. -- 1. vydání. -- Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury : Masarykova univerzita, 2015. -- 145 stran : ilustrace ; 20 cm

[Č.záznamu: 001850028]

Analýza reformy politického systému Nového Zélandu v kontexte teórie demokracie A. Lijpharta / Tatiana Červená. -- V Tribunu EU vyd. 1.. -- Bratislava [i.e. Brno] : Tribun EU, 2008. -- 124 s. : il. ; 25 cm

[Č.záznamu: 002580843]

Democracy and the vote in British politics, 1848-1867 [elektronický zdroj] : the making of the second Reform Act / Robert Saunders.. -- Farnham, Surrey, England ; Burlington, Vt. : Ashgate, c2011. -- vii, 302 p.

[Č.záznamu: 002125059]

Dějiny moderní Británie : od roku 1714 po dnešek / Ellis Wasson ; [přeložil Tomáš Znamenáček]. -- 1. vyd.. -- Praha : Grada, 2010. -- 429 s. : il., mapy, portréty, faksim., geneal. tabulky ; 25 cm

 [Č.záznamu: 001743180]

Australian parliamentary handbook [elektronický zdroj]. -- Canberra : Australian Government Pub. Service., 1973-1976

[Č.záznamu: 001781457]

Commonwealth : politické systémy / Marek Ženíšek, David Šanc a kol.. -- Plzeň : Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2007. -- 276 s. ; 21 cm

[Č.záznamu: 001835177]

Commonwealth : z perspektivy politické vědy / David Šanc, Marek Ženíšek a kolektiv. -- Plzeň : Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2008. -- 219 s. ; 21 cm, Digitalizovaný dokument

[Č.záznamu: 002553716]

Commonwealth [elektronický zdroj] / Michael Hardt, Antonio Negri.. -- Cambridge, Mass. : Belknap Press of Harvard University Press, 2009. -- xiv, 434 p.