Historie vesnice Křížov

Text dotazu

Dobrý den. Nevím zda se ptám na správném místě. Chtěla bych získat nějaké info o historii malé vesničky Křížov - středočeský kraj, obec Pravonín, pošta Načeradec 25708.

Odpověď

Předmět:
Datum: 06.10.2005 08:43
Zpracovala: Národní knihovna ČR

Dotaz:
Odpověď:
Dobrý den, některé základní informace najdete v těchto knihách:
Retrospektivní lexikon obcí Československé socialistické republiky 1850-1970 : Počet obyvatelů a domů podle obcí a částí obcí podle správního členění k 1. lednu 1972 a abecední přehled obcí a část obcí v letech 1850-1970 / Zprac.kol.. -- Praha : Fed. stat. úřad : SEVT, 1978. -- 2 sv.

Zeměpisný lexikon ČR ; Obce a sídla : stav k polovině 80. let / zpracoval kolektiv autorů ; editorka Božena Nováková. -- 1.vyd.. -- Praha : Academia, 1991. -- 2 sv. : il., mapy ; 25 cm

Místní jména v Čechách : jejich vznik, pův. význam a změny / naps. Antonín Profous, Jan Svoboda, Vladimír Šmilauer. -- 1. vyd.. -- Praha : Nakladatelství Československé akademie věd, 1949-1960. -- 5 sv. ; 24 cm

Z toho vyjímáme: první zmínka o obci je z r. 1405, počet obyvatel při sčítání v letech 1869, 1950, 1970, 1980: 274, 184, 141, 122.

Nejpodrobnější údaje, které jsme zjistili, najdete na webových stránkách obce Pravonín: http://www.pravonin.cz/ , rubrika části obce.
Pokud by vás zajímalo více, zkuste kontaktovat přímo obec Pravonín, popř. Načeradec: http://www.naceradec.cz/.