historie statku č. 10 v Sekerkových Loučkách

Text dotazu

Hledám veškeré zmínky o statku č.10 v Sekerkových Loučkách a jeho obyvatelích. Zatím jsem nalezl pouze zmínku v knize manželů Scheybalových "Umění lidových kameníků a sochařů v Severních Čechách" str. 259.

Odpověď

Dobrý den,

k této obci se váže útlá knížečka SLÁMA, Jiří. V noci se mi o tobě zdálo aneb Škodovi zpod Kozákova mezi Pekařem, Kalistou a Ofélií. ISBN 80-239-8228-1.; číslo statku 10, ale není zmiňováno. Většinou bývá uvedeno jméno vlastníka nebo nájemce nemovitosti, ale protože nevíme, komu stavení č. 10 patřilo, těžko se hledají informace.

Další knihou, kde se píše o Sekerkových Loučkách, je obsáhlejší publikace ŠOUREK, Ladislav. Za tajemstvími kraje pod Kozákovem. Pozvánka do minulosti aneb jak to tu kdysi (snad) vypadalo...Turnov: Presstar, 2009. Zde by možná nějaké informace pro vás byly.

Sekerkovy Loučky zmiňuje i kniha Kulturní památky Turnovska obrazový seznam nemovitých kulturních památek. Turnov: Město Turnov, 2010., ale tam není žádná podrobnější informace.

Doporučujeme hledat v archivech, matrikách a muzeích regionu (např.  http://www.muzeum-turnov.cz/vystavy/?zobrazit=archiv; http://www.soalitomerice.cz/content/historie-archivu-soka-semily).