historie ošetřovateltví

Text dotazu

Hledám knihu Vlastimila Kafková, Z historie ošetřovateltví, 1992 a další publikace související s historií sesterské profese.

Odpověď

Dobrý den, kniha Vlastimily Kafkové Z historie ošetřovatelství je k dispozici v Národní knihovně, Národní lékařské knihovně v Praze, Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích, Lékařské knihovně Nemocnice s poliklinikou v Havířově, Vědecké knihovně v Olomouci, Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě a Studijní a vědecké knihovně v Plzni.

K dějinám ošetřovatelství jsme našli dále následující publikace:

Urbánková, Š. - Vlasáková, D. (edd.): I. Mostecké dny sester : "Od Florence Nightingelové k současnosti, aneb, Ošetřovatelství s novou tváří" : 4.-5.5.2006 : sborník přednášek. Most : Nemocnice Most, 2006

Rozsypalová, M. - Svobodová, H. - Zvoníčková, M.: Sestry vzpomínají : příspěvek k historii ošetřovatelství. Praha : Grada, 2006

Plevová, I. - Slowik, R.: Vybrané kapitoly z historie ošetřovatelství. Ostrava : Ostravská univerzita v Ostravě, Zdravotně sociální fakulta, 2008

Montford, A.: Health, sickness, medicine and the friars in the thirteenth and fourteenth centurie. Aldershot : Ashgate, 2004

Cassis, Y.:  Préludes et pionniers : les précurseurs de la Croix-Rouge 1840-1860. Geneve : Soc. H. Dunant, 1991 (ve fondu Národní knihovny),

Woodward, J. - Jütte, R. (edd.): Coping with sickness : historical aspects of health care in a european perspective. Sheffield : European Association for the History of Medicine and Health Publications, 1995 (ve fondu Ústavu vědeckých informací 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze)

Grippando, G. M., Mitchell, P. R., Northrop, C. E.: Nursing perspectives and issues. New York : Delmar , 1989 (ve fondu Národní lékařské knihovny).

Prověřené zdroje:

NKC - Online katalog Národní knihovny - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc

Souborný katalog České republiky (CASLIN) - http://sigma.nkp.cz/cze/skc

Katalog Národní lékařské knihovny -
http://www.medvik.cz/medvik/?library=ABA008.