historie obce Dobromilice

Text dotazu

Rád bych zjistil jestli existují nějaké záznamy o obci Dobromilice. Zvláště pak mě zajímá 13. až 17. století a období od roku 1870 - 1945.

Odpověď

Dobrý den, informace o historii obce Dobromilice naleznete v publikacích, které jsou pro registrované uživatele dostupné v Referenčním centru NK ČR:

AUGUSTIN, Josef. Velká encyklopedie měst a obcí ČR. [ilustrace Peter Makarius, Václav Hrůza, Jan Věchet]. Vyd. 1.. Sokolov : Arbor ; Praha : Knižní klub, 2001. 992 s. ISBN 80-242-0565-3

KUČA, Karel. Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, 1.díl A-G. 1. vyd.. Praha : Libri, 1996 . ISBN 80-85983-13-3

Pokud Vás zajímají spíše archivní materiály z Vámi uvedených období, doporučujeme Vám kontaktovat Obecní úřad v Dobromilicích, zda vlastní kroniky či jiné materiály pojednávající o historii a historických pramenech, kontaktní adresa na obec http://www.dobromilice.cz/ .
Dále existují archivy pojednávající o různých oblastech života v Dobromilicích, které jsou uložené převážně ve Státním okresním archivu Prostějov.
Seznam těchto archivů spolu s jejich popisky a dostupností najdete zde.