historie Národní knihovny

Prosím o nějakou historii NK. Děkuji

Historie Národní knihovny je těsně spojena s historií Klementina a dnešní sbírky knihovny postupně vznikaly z původní jezuitské sbírky. O dějinách Klementina a tedy i Národní knihovny ČR se dočtete v knize Petra Voita, Pražské Klementinum (vyd. Národní knihovna v Praze, Praha 1990). Tato kniha zachycuje dějiny Klementina v největším rozsahu; v seznamu literatury v této knize pak najdete studie k dílčím otázkám i starší zpracování dějin Klementina a Národní knihovny. Knihu můžete rezervovat k výpůjčce, prezenčně studovat, ale i zakoupit zde, v Národní knihovně.

Informace o knihovně

10.01.2008 14:25