Historie místa

Text dotazu

Chtěla bych vědět něco o historii tohoto místa:

http://www.mapy.cz/#x=14193[…]mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Ostrava
%20Petra%20K%C5%99i%C4%8Dky%2021@sss=1@ssp=124998565_126830465_146101157_145

Co tam stálo (bylo) před 50 lety, před 100 lety, 200 lety, 500 lety.
Kdyby se to dalo dohledat...

Odpověď

Dobry den,

bohuzel, nepodarilo se nam dohledat informace tykajici se primo Vami zminene ulice.

Obecnejsi informace ohledne dejin, vyvoje, architektury Moravske Ostravy (a to zahrnujici obdobi od praveku az po dnesni dobu) naleznete v publikacich:

Vybiral, J.: Zrozeni velkomesta : Architektura v obraze Moravske Ostravy 1890-1938. Ostrava: ERA, 2003

Barcuch, A.: Kapitoly z historie Moravske Ostravy a Privozu. Ostrava: Mestsky obvod Moravska Ostrava a Privoz, 1998

Barcuch, A. a kol.: Remesla a obchod aneb Cim mohu poslouzit? Ostrava: Repronis, 2007

Navratil, B.: Ostrava. Praha - Litomysl: Paseka, 2007

Grobelny, A. a kol.: Ostravsko do roku 1848 : Kapitoly k historickemu vyvoji Slezska a Ostravska od praveku k revolucnimu roku 1848. Ostrava: Profil, 1968

Korbelarova, I. - Zacek, R.: Velka Ostrava : 75. vyroci slouceni ostravskych obci. Senov u Ostravy: Tilia, 1999

Barcuch, A.: Ostrava historicka aneb jak zili nasi predkove. Ostrava: Repronis, 2005

Korbelarova, I. - Wawreczka, H. - Wludyka, Z. - Zacek, R.: Ostrava 1880-1939. Trinec: Wart, 2000

Bakala, J. a kol.: Dejiny Ostravy. Ostrava: Sfinga, 1993

Podrobnejsi informace by Vam take zrejme mohla poskytnout Moravskoslezska vedecka knihovna v Ostrave (http://www.svkos.cz ; e-mail: poradna@svkos.cz).