Historie jména Nevyhoštěný

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, jakým způsobem mí předci přišli k tomuto příjmení (Nevyhoštěný) a v přibližně jaké době. Slyšel jsem teorii o jakési nutnosti vlastnit "vyhošťovací list" při stěhování, ale ruku do ohně bych za ni nedal. Za jakékoliv informace děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotazně je zaměřen spíše historicky a vyžaduje určité "bádání", v rámci této služby Vám můžeme pouze doporučit literaturu k témaru:

Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení. [1] / Vladimír Mates. -- Vyd. 2.. -- Praha : Epocha, 2002. -- 319 s.

Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie nejčastějších příjmení / Vladimír Mates. II. díl, Jména na 251.-501.místě. -- Praha : Epocha, 2003. -- 381 s.

Jména tajemství zbavená, aneb, Příjmení pod mikroskopem. 3 / Vladimír Mates. -- 1. vyd.. -- Praha : Epocha, 2004. -- 298 s.

Naše příjmení / Dobrava Moldanová. -- Vyd. 2., upr.. -- Praha : Agentura Pankrác, 2004. -- 229 s. ; 24 cm

Případně tyto odkazy http://www.ptejteseknihovny.cz/odkazy/genealogie-vyklad-jmen-1.