historie gymnastického nářadí přeskoku a bradel

Text dotazu

Dobrý den, píši diplomovou práci na téma historie gymnastického nářadí. Mám spoustu materiálů, ale bohužel mi chybí obrázky, nebo fotografie tohoto
nářadí. Chtěla bych Vás poprosit o radu, v jakých knihách, nebo jiných publikacích bych mohla tyto obrázky najít. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

bohužel v Referenčním centru NK nemáme k dispozici žádný přehled ilustrací a obrázků, které jsou v knihách obsaženy.
Jednotlivá náčiní jsou vyobrazena například v knize : Gymnastická náčiní a nářadí a jejich údržba.
Dobrým zdrojem obrázků je internet : např. www.google.com - obrázky či www.altavista.com - images.
(např. bradla (parallel bars)jsou zde vyobrazena hned několikrát).
Můžete zkusit nahlednout také do dalších knih o gymnastice:
Jakubenok, D. S. Gymnastické skoky. 1. vyd. Praha : STN, 1955

Svatoň, Vratislav. Gymnastika : akrobacie a cvičení na nářadí. Vyd. 1. Praha : NS Svoboda, 1997.ISBN 80-205-0542-3

Žáček, Rudolf. Tělocvičné náčiní a nářadí : kapitoly z gymnastiky. 1. vyd. raha : SPN, 1954 ( I. a II.díl )

Zdroj: katalog Národní knihovny NKC:
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc
Žáček, Rudolf. Gymnastické náčiní a nářadí a jejich údržba. 1. vyd. Praha : SPN, 1961