Historie českých zemí v angličtině pro děti

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli nahodou nevite o nejake knize v anglickem jazyce o historii ceskych zemi, ktera by byla vhodna pro deti do 15 let. Dekuji za odpoved.

Podařilo se nám zjistit dva tituly, které připojujeme v příloze (Čornej, Sayer). Knihy jsme bohužel neměli po ruce, momentálně jsou ve vazbě nebo jde o archivní exempláře, takže nevíme, nakolik vyhovují vašemu požadavku na čtenáře do 15 let. Kniha P. Čorneje by snad mohla být napsána poměrně přístupně. Kromě toho připojujeme záznam anglického překladu Jiráskových Starých pověstí českých.

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

24.01.2008 08:22