Historické časopisy vydávané na území olomouckého kraje

Text dotazu

Dobrý den,
jsem student druhého ročníku Historie na Masarykově Univerzitě v Brně a potřeboval bych zjistit, zda-li se vydávají v Olomouckém kraji nějaké historicky zaměřené časopisy, jako jsou například Český Časopis Historický, Časopis Matice Moravské a nebo jak jsem si již vyhledal na fakultě filozofie Univerzity Palackého časopis Historica Olomucensia. Chtěl bych Vás tedy poprosit, o pomoc při hledání historických časopisů vydávaných na území olomouckého kraje. Pokud máte informace o některých z těchto časopisů, chtěl bych Vás poprosit o jejich jména a popřípadě i nějaké základní informace, které se jich přímo týkají.

Odpověď

Dobrý den,
na území Olomouckého kraje vychází např. tyto časopisy a sborníky:

Acta Universitatis Palackianae Olomucensis. Facultas philosophica. Historica. Sborník prací historických. 1. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1960-2008. ISSN 0139-6080.

Historica Olomucensia. Sborník prací historických. Olomouc: Univerzita
Palackého, Filozofická fakulta, 2009- . ISSN 1803-9561.

Historická Olomouc: sborník příspěvků. Olomouc: Vydavatelství Univerzity
Palackého, 1992- . ISSN 1211-0663.

Informace Vlastivědného ústavu v Olomouci. Olomouc: Vlastivědný ústav,
1965.

Listy Střediska regionálních dějin. Olomouc: Univerzita Palackého,

Moravský historický sborník: ročenka Moravského národního kongresu.
Moravský národní kongre
s. Brno: Moravský národní kongres, [1995]- .

Okresní archiv v Olomouci: zpráva o činnosti Okresního archivu v Olomouci
za rok ...
Okresní archiv Olomouc. V Olomouci: Okresní archiv, 1974-1992.

Olomoucký archivní sborník. Olomouc: Státní okresní archiv v Olomouci,
2003- . ISSN 1214-4711.

Sborník Státního okresního archivu Přerov. Státní okresní archiv Přerov.
Přerov: Státní okresní archiv v Přerově, [1993?]- . ISSN 1214-4762.

Státní památkový ústav v Olomouci: výroční zpráva. Státní památkový ústav v Olomouci. Olomouc: Státní památkový ústav, 2002- .

Střední Morava: kulturně historická revue. Olomouc: Memoria, [1995]- .
ISSN 1211-7889.

Ročenka Státního okresního archivu v Olomouci. Státní okresní archiv
Olomouc
. Olomouc: Státní okresní archiv, 1993-2002. ISSN 0862-2833.

Selský archiv: časopis pro obecné i kulturní dějiny selského stavu hlavně
moravského i slezského
. Olomouc: Selská jednota, 1902-1923. ISSN

Zprávy SLUKO. Olomouc: SLUKO, 1951-1955.

Zprávy Vlastivědného muzea v Olomouci. Společenské vědy. Olomouc:
Vlastivědné muzeum v Olomouci, [1991]- . ISSN 1212-1134.

Zprávy Vlastivědného ústavu v Olomouci. Olomouc: Vlastivědný ústav, 1960-1979.
ISSN 0139-617X.

Zrcadlo památek: výběr článků z tisku. Olomouc: Státní památkový ústav,