Heydrichův vůz

Text dotazu

Rád bych přesně věděl,jakou barvu měl Heydrichův mercedes v době atentátu.Miroslav Ivanov a Jiří Šulc uvádí,že byla černá,Jaroslav Čvančara a Petr Kettner tvrdí,že šedozelená.

Odpověď

Dobrý den, na základě fotografií publikovaných v knize

BURIAN, Michal et al. Atentát: operace ANTHROPOID 1941-1942. 2. uprav. vyd. Praha: AVIS, 2007, 95 s. ISBN: 978-80-7278-411-0

i na základě rekonstruovaného vzhledu vozu na výstavě Atentát (VHÚ Praha, 2002-2005) se jednoznačně přikláníme k černé barvě vozu.