heraldika

Text dotazu

Dobrý den, hledám příručky, které uvádějí znaky českých šlechticů.

Odpověď

Dobrý den, znaky českých šlechticů najdete například v těchto publikacích:

Velký erbovník : encyklopedie rodů a erbů v zemích Koruny české / Milan Mysliveček. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Fraus, 2005-2006. -- 2 sv. (391, 383 s.) : il. (převážně barev.), erby, portréty, faksim. ; 31 cm

Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty / August Sedláček ; zpracoval a k vydání připravil Vladimír Růžek. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2001-2003. - 5 sv. : il., faksim., erby (některé barev.) ; 24 cm
Obsahuje: sv. 1. Sedláčkovy atlasy erbů a pečetí : kritický a ediční aparát:
úvodní studie, soupisy pramenů, seznamy a rejstříky. 2001. 638 s. -- sv. 2. Atlas erbů - Čechy. Část 1. 2001. 502 s. -- sv. 3. Atlas erbů - Čechy. Část 2. Edice. 2002. 510 s. -- sv. 4. Atlas erbů - Morava. Edice. 2003. 245 s. -- sv. 5. Atlas pečetí. Soupisy, rejstřík, faksimile. 2003. 382 s.