Helena Kellerová

Text dotazu

Dobrý den, vyšla v českém jazyce nějaká kniha o Heleně Kellerové či některá z knih co ona sama napsala? (jedná se o hluchoněmou ženu žijící v USA v 20. století)

Odpověď

Dobrý den, doplňujeme, že Helen Kellerová byla nejen hluchá, ale také slepá. Výjimečná byla v tom, že přesto se naučila mluvit, číst, psát, vystudovala univerzitu a věnovala se řadě činností.
Ve fondu NK ČR (viz báze NKC, www.nkp.cz)jsou 2 knihy:
Jarošová, Jindra
Via lucis : [Životní příběh Američanky Heleny Kellerove].1.vyd.Praha : Fokus, 1991. 269 s. : [16] s. fotogr. ISBN 80-900093-9-5
Signatury:* I 318390* 54 H 183580

Keller, Helen
Mé náboženství / Helena Kellerova ; Z angličtiny přeložila O. Hanauskova Praha : B. Kočí, 1928 ([Rokycany : Jos. B. Zápotočný]) 207 s. : 1 obr. příl.
Signatury: 54 H 6228