halbmaüer

Text dotazu

Prosím, můžete mi vysvětlit pojem halbmaüer (z matriky děkanství Most). Je to neplnoletost? Děkuji za tradiční ochotu

Odpověď

Dobrý den,

v Německo-českém slovníku pro genealogy se nám podařilo vyhledat jen velmi podobný výraz halbbauer = pololáník. Přímo Vámi hledaný výraz se nám bohužel dohledat nepodařilo.

Slovo maurer = zedník. A halb = polovina. Dohromady nám bohužel uniká smysl, který by mohlo slovo znamenat.

Se svou otázkou se možná zkuste obrátit na profesionální genealogy. Např. zde: http://www.genea.cz/.

Zdroje:

* KASALSKÝ, Václav a kol. Německo-český slovník pro genealogy. 1. vyd. Praha : Česká genealogická a heraldická společnost v Praze, 1997. ISBN 80-238-1121-5.