gotická nástěnná malba v kostele sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Text dotazu

Prosím, je zpracován kunsthistoricky výklad nástěnných maleb v kostele sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci, event. je publikována -v literatuře- nebo na netu - fotodokumentace?

Odpověď

Dobrý den,

o nástěnných malbách v kostele sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci byla v roce 1899 vydána publikace: Fresky v horní lodi kostela sv.Jana Křtitele v Jindřichově Hradci (NOVÁK,Josef.Fresky v horní části lodi kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci. Jindřichův Hradec : A. Lanfrasa syn, 1899. V Národní knihovně je tato kniha zařazena do fondu 19. století. Kniha byla již digitalizována a je dostupná v rámci digitální knihovny Kramerius: http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowMonograph.do?id=14645

Dále jsme na internetu objevili diplomovou práci, kterou v roce 1997 odevzdala a obhájila na Masarykově univerzitě ( filozofická fakulta, Seminář dějin umění ) Alexandra Michaláčová. Práce nese název: Nástěnné malby v bývalém minoritském klášteře a kostele sv.Jana Křtitele v Jindřichově Hradci.
O možnosti nahlédnout do této práce Vám podá informace sama univerzita.

Další informace by vám mohlo poskytnout Muzeum Jindřichohradecka (https://www.mjh.cz/). Muzeum má kostel sv. Jana Křtitele pod svou správou. V Jindřichohradeckém vlastivědném sborníku ( č.13 )byl otisknut článek Vladislava Buriana: Ohlédnutí za výstavou "20 let archeologických výzkumů v komplexu kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci ( https://biblio.hiu.cas.cz/documents/64289?locale=cs ). Při muzeu je také knihovna.