Giuseppe Berlia (nar. 1860-65), malíř

Text dotazu

Kdy a kde působil malíř p.Berlia a kde je možno vidět jeho díla.Jedno jeho dílo bylo draženo na aukci v Budapešti.

Odpověď

Dobrý den, mohlo by jít o italského malíře jménem Giuseppe Berlia (nar. 1860-65). Více jsme bohužel nezjistili. V našich pramenech je pouze odkaz na následující slovník, který v našich fondech není.

Bellini, Eraldo: Pittori piemontesi dell'Ottocento e del primo Novecento. - Torino : Libreria piemontese editrice, 1998

Zkuste se přímo nebo prostřednictvím této služby obrátit na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea (www.upm.cz), která má kvalitnější prameny a oblast výtvarného umění garantuje.