gestor a garant

Text dotazu

Žádám o doporučení pramene, kde naleznu definici
pojmů gestor a garant.Velmi děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podstatné jméno garant,-m znamená toho, kdo poskytuje garanci, záruku, ručitel -podstatné jméno gestor,-a,m je v právnické a ekonomické terminologi organizace nebo osoba pověřená gescí -gesce,-e f, pověření organizace nebo osoby vykonávat za jiné a v jejich zájmu určité funkce.

zdroj : Akademický slovník cizích slov. Díl 1, A-K. Praha : Academia, 1995. 445 s. ISBN 80-200-0523-4 ; 80-200-0497-1.

Podle online Slovníku cizích slov znamená

garant >> ručitele, subjekt za něco zodpovědný, poskytující záruku

gestor >> jednatele, toho, kdo je pověřen výkonem určité činnosti,

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/.