geoekologie

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych nutně do středečních 15:00 hodin zjistit, kterých 5 domácích a 5 zahraničních odborných periodik se zabývá geoekologickou tématikou nebo periodika, jenž jsou oborově příbuzné a poskytují informace o interdisciplinárním výzkumu krajinné sféry.

Odpověď

Dobrý den,

nejdříve bychom Vás rádi upozornili, že podle pravidel služby Ptejte se knihovny je lhůta pro zodpovězení dotazů 48 hodin, resp. 2 pracovní dny. V případě, že je dotazů hodně, jsou zodpovídány v tom pořadí, ve které přijdou. Není tedy možné zaručit, že dotaz bude zodpovězen v mnohem kratším limitu ,o který sám uživatel požádá.

Ve Vašem případě jsme udělali výjimku a uvádíme Vám informační zdroje, ve kterých si můžete periodika o geoekologii a příbuzných tématech dohledat.

Základní zdrojem je Souborný katalog periodik ČR (báze SKCP), který je volně dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F

Zde po zadání výrazu "geoekologie", případně "geoekologi*" (znak * umožňuje pravostranné rozšíření slova), zobrazí 18 výsledků, příkladem uvádíme 1 český a 1 zahraniční časopis:

* Journal of landscape ecology. Mezinárodní asociace krajinné ekologie. Česká regionální sekce. Brno: Czech Society for Landscape Ecology, 2008- . ISSN 1803-2427.

* Geoekologija. Inženernaja geologija. Gidrogeologija. Geokriologija. Moskva: Nauka, 1993- . ISSN 0869-7809.

Pro dohledání můžete využít také Jednotnou informační bránu (www.jib.cz), zde ve Snadném hledání naleznete předpřipravenou skupinu Periodika v ČR.

Obdobně můžete dohledat periodika zadáním dalších klíčových slov, která jistě odvodíte s ohledem na znalost tématu lépe a získáte tak relevantnější záznamy.