Genealogický dotaz

Text dotazu

rodina kitzberger vyhledava svoje predkov chce si genealogicky strom vyrobit kde by smo mohol najit informacie.

Odpověď

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje neposkytuje ani nezprostředkovává genealogické služby.

K uvedené problematice doporučujeme prostudovat tyto příručky z fondu knihovny:
Úvod do genealogie : Kdo jsou moji předkové a odkud přišli? / Kristoslav Říčař. -- 1. vyd.. -- Praha : Horizont, 1995. -- 94 s. ISBN 80-7012-082-7
Občanská genealogie : základy rodopisné práce / Kristoslav Řičař. -- 1. vyd.. -- Praha : Ivo Železný, 2000. -- 136, 33 s. obr. příl. : il. ISBN 80-240-1081-1
Cesta k rodinným kořenům, aneb, Praktická příručka občanské genealogie / Josef Peterka. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2006. -- 373 s. ISBN 80-7277-307-0
Příručka praktické genealogie : jak sestavit rodokmen / Marie Marečková. -- Vyd. 1.. -- Praha : Paseka, 2004. -- 187 s. ISBN 80-7185-662-2

K významu příjmení tyto publikace z fondu knihovny:
Deutsche Namenkunde : unsere Familiennamen nach ihrer Entstehung und Bedeutung. -- 2., verm. Aufl.. -- München : J.F. Lehmann's Verlag, 1942 Berlin,. -- 505 s.
Die deutschen Personennamen : ihre Entstehung und Bedeutung / von Rudolf Kleinpaul. -- Leipzig : G.J. Göschen, 1909. -- 132 s.
Deutsche Sippennamen : Ableitendes Wörterbuch d. dt. Familiennamen, Teil. I. A-G. / Brechenmacher, Josef Karlmann. Görlitz : Starke, 1936.
Familiennamenbuch / Hrsg. Horst Naumann ... [et al.]. -- 1. Aufl.. -- Leipzig : VEB Bibliographisches Institut, 1987. -- 328 s.
Lexikon österreichischer Familiennamen / Maria Hornung. -- 1. Aufl.. -- Wien : ÖBV & HPT, 2002. -- 150 s. ISBN 3-209-03791-4

Publikace lze vyhledat v on-line katalogu na http://aleph.svkpl.cz, jehož prostřednictvím může registrovaný čtenář knihy rezervovat k absenční výpůjčce pokud je titul označen jako absenční. Pokud je označen jako prezenční, pak lze publikaci studovat v některé ze studoven Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje v Plzni.

Nebo navštivte stránky genealogických společností na Internetu, např.:
http://www.ilcik.cz/genealogie/index.htm
http://www.genea.cz/
http://www.genealogie.cz