gastro

Text dotazu

dotazu: prosím o radu.potřebuji najít staré cukrářské
receptury a vše o zmrzlině

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme Vám několik příkladů knih, ze kterých byste mohla čerpat :

-Rettigová, Magdalena Dobromila (1785-1845): Domácí kuchařka a Velká kuchařka,Praha : Kober, [1925].  signatura Národní knihovny 54 F 025843

-Marie Janků-Sandtnerová (1885-1946), Cukrovinky a pamlsky, Praha : Art-servis, 1990

signatura Národní knihovny 54 H 170626

-Hlavsa, Bohumil (1891-1957): České cukrářství : odborná receptní ilustrovaná kniha pro cukráře a výrobce cukrovinek. Praha : B. Hlavsa, [1942].

Vycházelo jako příloha čas. Cukrářské listy v Praze

signatura: * 54 F 014726

-Posnerová, Iška (nar. 1888): Cukrářská příručka pro domácnost : osvědčené pokyny a vyzkoušené předpisy pro snadnou výrobu zdraví prospěšných cukrovinek, zákusků a veškerého cukroví příležitostného, spolu s návodem k úpravě oblíbených likérů. V Praze : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, 1922. Knihovna českých hospodyněk a dívek ; sv. 16)

signatura: * I 433951

-Reimann, Josef, Odborné cukrářské recepty a spisy od Josefa Reimanna :

Sbírka původních, vyzkoušených a moderních návodů k výrobě dortů, desertů, pečiv, zavařenin, zmrzlin, perníků, bonbonů atd. / vlastním nákladem vydal a upravil Bohumil Hlavsa. -- Praha : B. Hlavsa, [1932]

signatury: * II 124544

-Recepty pro cukráře : [silofarin]. -- Znojmo : Zádruha, 1937 signatura Národní knihovny 54 K 11771

- Šroubek, Karel. Jak se vaří u Šroubka. Praha : Česká grafická unie 1911 a 1937

Signatura 54 G 4121 a 54 D 7464

Uvedené knihy naleznete v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz , záložky Katalogy a databáze, báze NKC.

Knihy je možné vypůjčit si absenčně nebo prezenčně na základě průkazky čtenáře NK ČR,

http://www.nkp.cz/pages/page.php3nazev=Pro_uzivatele_a_navstevniky&submenu2=16.