František Boleslav Květ

Text dotazu

Dobrý den, sháním sbírky básní od Františka Boleslava Květa: Slze a Žití básnické + něco o životě tohoto básníka. Velmi to spěchá, potřebuji to nejdéle do 9. 1. 2008. Je možnost sehnat někde uvedené publikace?

Odpověď

Dobrý den, nejobsáhleji o díle a životě Františka Boleslava Květa (též Kwěta) informuje Lexikon české literatury 2/II H-L: Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce. díl 2, sv. 2. K-L. 1. vyd. Praha : Academia, 1993. Kromě životopisu a popisu děl zde najdete i seznam příspěvků Františka Boleslava Květa do různých časopisů a novin, přehled literatury, recenzí apod.

Heslo "Květ, František Boleslav" obsahují i další publikace:
* JUNGMANN, Josef. Historie literatury české : aneb saustawný přehled spisů českých, s krátkau historij národu, oswiceni a gazyka. 2.vyd. W Praze 1849.
* RIEGER, František Ladislav. Slovník naučný. Díl IV. V Praze : I.L. Kober 1864. + RIEGER, František Ladislav. Slovník naučný. Díl X. (Doplňky) V Praze : I.L. Kober 1872
* WURZBACH, Constantin von. Biographisches Lexikon des kaiserthums Oesterreich : enthaltend die Lebensskizzen der denkwürdigen Personen, welche 1750 bis 1850 im Kaiserstaate und in seinen Kronländern gelebt haben. Theil 13. Wien : Verlag der Universitäts=Buchdruckerei von L.C.Zamarski, 1865.
* Ottův slovník naučný : illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí.Krajčij-Ligustrum. V Praze : J. Otto, 1900.
* Masarykův slovník naučný : lidová encyklopedie všeobecných vědomostí 4.díl. Praha : Československý kompas, 1924.
* NAVRÁTIL, Michal. Almanach československých právníků : životopisný slovník čs. právníků, kteří působili v umění, vědě, krásném písemnictví a politice od Karla IV. počínaje až na naše doby : K 3. sjezdu čs. právníků v Bratislavě .... Praha : [nákladem spisovatelovým], 1930.
* VAVROUŠEK, Bohumil. Literární atlas československý : Obrazová historie naší literatury. [Díl] 1.  V Praze ; v Bratislavě : J. Otto, 1932.
* PECH, Oldřich. Příruční slovník pedagogický : (pro školskou a učitelskou praxi). V Praze : Česko-slovenská grafická Unie, [1939].
*  Österreichisches biographisches Lexikon 1815-1950. Bd. 4., (Knolz-Lan). [S.l. : s.n.], 1969.

Sbírku Slze vydanou v Praze Jaroslavem Pospíšilem v roce 1850 by měly, dle Souborného katalogu ČR: http://sigma.nkp.cz/cze/skc a Jednotné informační brány: http://www.jib.cz/ , vlastnit následující knihovny:
* Národní knihovna ČR - sign. 54 K 1342 - digitalizuje se. Je možné, že sbírka je již vystavena v plném textu v systému Kramerius:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=cs . V současné době je systém Kramerius, bohužel, mimo provoz.

* Moravská zemská knihovna v Brně (sign. 1-0032.859)
* Národní muzeum - Knihovna Praha
* Památník národního písemnictví Praha ( sign. L XVI b 187)

Sbírku Žití básnické (KVĚT, František Boleslav. Žití básnické : báseň. V Praze : Antonín Renn, 1859) nabízejí:
* Národní knihovna ČR - archivní exemplář - Fond 19. století - k objednání u služby.
* Moravská zemská knihovna v Brně (sign. 1-0032.824)
* Národní muzeum - Knihovna Praha
* Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.