František Arnošt Harrach

Text dotazu

Dobry den,chtela bych Vas pozadat o nejake blizsi informace o hrabecim rodu Harrachu,jejich vztah k lesnictvi a myslivosti, zejmena F.A.Harracha.

Odpověď

Dobrý den,

doporučené zdroje:
Rod "z Harrachu":

Ottův slovník naučný. D.10. Praha, 1896, s. 904-909.
Masarykův slovník naučný. D.3. Praha, 1927, s.76-77.
Halada, Jan. Lexikon české šlechty I : Erby, fakta, osobnosti, sídla a zajímavosti. Praha,
Nakl. Akropolis1994, s. 53-54.
Mašek, Petr. Modrá krev : Minulost a přítomnost 445 šlechtických rodů v českých zemích. Praha : Mladá fronta, 2003, s. 93-96.

http://www.ptejteseknihovny.cz/list.php?all=1&year=2006&month=08&lib=HKG001

Na další adrese ve stati Osobnosti českého zemědělství je také pasáž o činnosti Harrachů:
http://www.ewa.cz/pages1/415.pdf

František Arnošt Harrach (1799-1884):

Kuthan, Jiří
Zámek v Hrádku u Nechanic a další stavby rodu Harrachů.
In: Kuthan, Jiří. Aristokratická sídla období romantismu a historismu. Praha : Akropolis, 2001, s. 18-26.

František Arnošt hrabě z Harrachu.
In: Světozor. Roč. 6 (1872), č. 19 (10.května), s. 217, 221-222.

Windisch-Graetz, Franz. Schloss Hrádek in Böhmen.
In: Wagner-Rieger, Renate, Krause Walter (Hrsg.). Historismus und Schlossbau. München,
1975, s. 143-153.

Nosek, Petr. Hrádek u Nechanic. [Libice n. Cidlinou] : Gloriet, [2003 ?] [16 ]s. - Průvodce.

Schmid, Ludvík. Statisticko-topografický popis velkostatku Jilemnice náležejícího J.Osv. hraběti z Harrachů. Praha : Nákl. České lesnické jednoty, 1879. - oddíl I.: Všeobecné poměry; Oddíl II : O vrchnostenských lesích a o spůsobu lesní správy, s. 93-175.