Fráňa Velkoborský

Text dotazu

Můžete zaslat životopisná data Fráni Velkoborského?

Odpověď

 Velkoborský, Fráňa, 1900-1958

Biografická poznámka:
Narozen 6.1. 1900 Býkově u Plzně, zemřel 8.11. 1958 v Ústí nad Labem.
Básník, dramatik, autor knih pro děti.
Činný: 1933-52 pracoval jako tajemník YMCY v Hradci Králové, poté
pracoval v Ústí nad Labem na národním výboru. Literárně debutoval 1925.
Zemřel tragicky, nedokončil rukopis poslední práce, románu o stavbě
Pacifické dráhy. Z díla: Knižně vydal básně Tiché průboje, Barvy severu,
Sníh na horách, knihy pro děti a mládež Naše zvířátka, Čtvero ročních
časů, Jabloňová stezka, divadelní hra Balada z hor, rozhlasová hra Sobolí
plášť aj.

Prameny:
*Literární Hradec Králové. - 1994.

Článek:
Žízniví milenci slova / František Michl. -- In: Pochodeň. -- Roč. 63, č.
306 (1974) , s. 5