Fotoaparáty

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat od jako doby se používají fotoaparáty a, který je nejstarší.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. K historii fotografie a fotografování Vám můžeme nabídnout několik publikací z našeho fondu.

SKOPEC, Rudolf. Dějiny fotografie v obrazech od nejstarších dob k dnešku [online].1. vyd. Praha: Orbis, 1963.
JOHNSON, William S. et al. Dějiny fotografie: od roku 1839 do současnosti : the George Eastman House Collection [online].V Praze;Köln;: Slovart, 2010. ISBN 8073914263

Tyto knihy najdete v našem katalogu. Obecně Vám mohu rovněž doporučit fanouškovské stránky fotografů, které o historii prvních fotek a fotoaparátů pojednávají. http://www.digimanie.cz/historie-fotoaparatu/1773

S pozdravem a přáním pěkného dne

Pavlína Tvrdá
odd. informačních služeb