flétna

Text dotazu

Odkud pochází flétna?

Odpověď

Dobrý den,

flétna je jedním z nejstarších hudebních nástrojů a je doložena v celé řadě míst. Například v Pyrenejích byla objevena kostěná flétna stará 22 000 let.
Tzv. zobcová flétna je známá asi 5000 let, a příčná flétna byla známá ve východní Asii již před 3 000 lety.
Rozšířaná byla flétna ve starém Egyptě a Řecku.
Literatura:
Encyklopedie hudebních nástrojů / Bert Oling, Heinz Wallisch ; [z nizozemského originálu ... přeložila Jiřina Holeňová]. -- 1. vyd.. -- Čestlice : Rebo, 2004. -- 256 s. : il., portréty (převážně barev.) ; 24 cm

Heslo ve Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Flute .

Na internetu najdete řadu dalších odkazů, když ve vyhledávači zadáte historie flétny, popř. v angličtině: history flute.