Fantasy literatura

Text dotazu

Prosila bych Vás o vysvětlení co je fantasy /literatura/ a jak se čte.

Odpověď

Fantasy - populární žánr iracionální fantastiky s tématickými zdroji v
mýtu a středověké romanci. Fantasy staví proti racionalismu citovost a
pohádkovost, její kořeny jsou v minulosti, místo techniky se soustřeďuje
na magii a mystiku. Postavy fantasy textu - hrdina, jeho druh, mistr,
protivník, sexuální objekt, fantastické stvoření. Existuji 3 žánrové
varianty - epická fantasy, hrdinská fantasy a science fantasy. Podrobnosti
si můžete přečíst v knize Encyklopedie literárních žánrů nebo v časopise Ikarie.