F. Kupka

Text dotazu

Více o sourozencích Františka Kupky

Odpověď

Dobrý den,

malíř František Kupka se narodil v roce 1871 v Opočně jako první z pěti dětí. Když mu bylo o něco více než 1 rok, odstěhovala se rodina do Dobrušky pod Orlickými horami. Otec působil jako notářský úředník.

Pro získání informací o historii rodiny (sourozenců) Kupkových Vám doporučujeme obrátit se na knihovnu a regionální muzeum v Dobrušce, http://www.mestodobruska.cz/ a také pročíst monografie o Fr. Kupkovi, např.:

Vachtová Ludmila. František Kupka. Praha: Odeon, 1968 Michl, Karel. Fr. Kupka v Opočně a Dobrušce. Hradec Králové : Kruh, 1972