F-16 a odhoz bomb pomocí CCRP

Text dotazu

Zajímalo by mě, jakým způsobem vypočítávají F-16 odhoz bomb pomocí CCRP ?

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme Vám za využití služby Ptejte se knihovny.

Celá problematika je k popsání trochu složitější. CCRP je ve spojení s radarem. Pilot vyhledá
cíl na radaru, uzamkne jej. Pak je naváděn pomocí HUDu (Head-Up Display = čelní display)
na cíl, dokud neodhodí bomby. Kurzory radaru v CCRP ukazují horizontální vzdálenost k cíli.
K výpočtu odhozu bomb je pak používán FCC (Fire Control Computer). Protože FCC systém
zná výškovou polohu letounu, jsou známy dvě strany bombardovacího trojúhelníku,
vertikální a horizontální komponenty. FCC systém vypočítá přímou nebo hypotetickou bombardovací dráhu.

Podrobně si o této problematice můžete přečíst na stránkách www.f-16.net, kde
naleznete v sekci handbooks odkaz Multi-Command handbook F-16, pod kterým je ukryt
stažitelný soubor s podrobným návodem pro odhoz bomb v anglickém jazyce.
http://www.f-16.net/downloads_F16handbooks.html

Pokud byste nerozuměl některým termínům, k dispozici je na týž stránkách i jejich
výkladový slovník: http://www.f-16.net/glossary-A.html.

Pokud ovšem pouze hledáte podklad pro počítačovou hru (FALCON 4.0), doporučuji návod
na tomto odkazu, který je česky:
http://www.falcon-4.com/view.php?cisloclanku=2007020010.
Jestliže chcete požádat o pomoc odborníky, zkusil bych kontaktovat Ministerstvo obrany
ČR: info@army.cz nebo Oddělení pro komunikaci s veřejností náčelníka generálního štábu
Armády ČR: kangs@army.cz.