Existuje český překlad básně Cremation of Sam McGee od R. W. Service?

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, jestli byl již někde publikován český překlad básně Roberta Williama Service "Cremation od Sam McGee". Do knižní databáze NKP jsem se již dívala, tam jsou pouze dvě knihy v angličtině, ale jde o poměrně známou báseň, mohla by být přeložena v nějaké antologii, učebnici literatury či v časopise, jen nevím, jak se toho dopátrat.
Předem děkuji za pomoc

Odpověď

Dobrý den,

báseň jsme našli v překladu Jiřího Traxlera v knize Já nic, já muzikant  - na penzi. Kniha je v  Národní digitální knihovně, systém Kramerius (K4), www.nkp.cz.

Hlavní název: Já nic, já muzikant --na penzi

Podnázev: literární etudy jazzového mohykána

Vydání: 1. vyd.

Místo vydání: Praha]

Nakladatel/Vydavatel: IFP Publishing & Engineering Vydáno : 2008 S. 96 - 100

Název básně: Kremace Sama McGee

Z anglického originálu R. W. Service The Cremation of Sam McGee volně přeložil Jiří Traxler, Montreal 1952

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:df8ccfe0-fbc6-11e2-9439-005056825209

Kniha je v tištěné podobě ve fondu Národní knihovny ČR na signatuře 54 K 092639.

...A další překlad, ale jen krátký úryvek, který je použit v knize:

Hlavní název: Chléb a oprátka

Vydání: 1. vyd.

Autor: Bessie, Alvah Cecil, 1904-1985

Překladatel: Dlouhá, Pavla, 1918-

Místo vydání: Praha

Nakladatel/Vydavatel: Nakladatelství politické literatury Vydáno : 1964 S. 65

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:a4c7c600-371a-11e3-bd38-5ef3fc9ae867