Evidence brožur

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal jak mám správně evidovat brožury, které mi chodí do knihovny soudu. Je jich totiž velké množství a kolegyně z jiné knihovny mi řekla, že se dají brožury evidovat jinak než knihy (jako \"literatura s krátkou životností\" a tím pádem jí nemusím přidělovat přírůstkové číslo, což je prý dále výhoda při následném vyřazování). Prosím Vás proto o radu, jak mám dále postupovat. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, ráda bych zodpověděla Váš dotaz, ale musím vycházet z praxe Národní knihovny. Národní knihovna se v případě evidence dokumentů řídí Vyhláškou MK č. 88/2002 Sb., k provedení zákona č. 257/2001 Sb. , o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon). Tedy podle platných norem evidujeme v přírůstkovém seznamu veškeré dokumenty zařazované do fondu. Jinak považuji za užitečné odkázat na odpověď Ministerstva finací týkající se širší problematiky evidence a revize KF - http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/EvidRev.htm .