Etymologie slova svetr

Text dotazu

Dobrý den, prosím o zodpovězení následujícího dotazu - v našem fondu se nachází jen
Machek, Václav, 1894-1965. Etymologický slovník jazyka českého. Václav Machek. 3. vyd. Praha : Academia, 1971. 866 s.,
který heslo svetr neobsahuje.

Odpověď

Dobrý den,

slovo "svetr" bylo odvozeno z anglického slova "sweater" (svetr), to od "sweat" = potit se (pletená kazajka byla teplá).

Zdroj:

HOLUB, Josef. Stručný etymologický slovník jazyka českého : se zvláštním zřetelem k slovům kulturním a cizím. 1. vyd. Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1967.