Enid Blytonová

Text dotazu

Žije ještě Enid Blytonová. Kdy se narodila? A kolik knih napsala?

Odpověď

Enid Blytonová se narodila 11.8.1897 a zemřela 28.11.1968.
Na adrese: http://www.kirjasto.sci.fi/eblyton.htm
jsou poměrně podrobně zpracována její autobiografická data; počet vydaných titulů jejích knih pro děti a mládež je odhadován na více než 600 prací. Nejslavnější je mj. série příběhů z edice Správná pětka (The Famous Five). V r. 1980 byl počet vydaných výtisků odhadován na 60 milionů a její knihy vyšly přibližně v 17 jazycích.