Emanuel Vajtauer

Text dotazu

Dobrý den,potřeboval bych zjistit den,měsíc a rok úmrtí, snad mi pomůžete.Děkuji.Emanuel Vajtauer (23. 12. 1892 Tábor – zemřel neznámo kdy, kde) - československý komunistický, národněsocialistický, poté pronacistický politik, publicista

Odpověď

Dobrý den.

Existuje kniha o E.V., kterou v naší knihovně ale nemáme, ale ani u katalogizačního záznamu jiných knihoven není datum úmrtí upřesněno (Strážce nové Evropy : Prapodivná kariéra novináře Emanuela Vajtauera / Bořivoj Čelovský. -- Šenov u Ostravy : Tilia, 2002. -- 208 s., s. 155-192 obr. příloha).

V příloze přikládám katalogizační záznam, kde je uveden přibližný rok 1945.

Ve 4. svazku Všeobecné encyklopedie (Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích. 4. díl, Ř - Ž. -- 1. vyd. -- Praha : Nakladatelský dům OP, 1998. -- 717 s. : il., fot., mp. -- (Encyklopedie Diderot)
ISBN 80-85841-37-1 : Kč 2075.00 (4 sv.)) se u hesla Vajtauer Emanuel uvádí: Od května 1945, kdy uprchl do zahraničí, nejsou jeho další osudy známy.

Víc v současné době nejsem schopna vypátrat, zkuste se obrátit, pokud jste to již neudělal, na muzeum v Táboře, kde je rodákem.