elektrické připojení

Text dotazu

Mám kabel k venkovní zásuvce zakopaný v zemi a nejsem si jistý jestli je V chráničce. Co se stane když se fázový vodič dostane do styku se zemí? Vyhodí to jistič? Za odpověď děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

je to spíš dotaz pro elektroinstalatéra odborníka, my vám můžeme jen doporučit literaturu, která se tímto problémem zabývá.

Např. jde o technické normy : ČSN 33 2000-5-52 ed. 2 – Elektrické instalace nízkého napětí - Část 5-52: Výběr a stavba elektrických zařízení - Elektrická vedení; ČSN 73 6005 - Prostorové uspořádání sítí technického vybavení a možná např. také ČSN EN 50174-3 ed. 2 - Informační technologie - Instalace kabelových rozvodů - Část 3: Projektová příprava a výstavba vně budov. Do těchto norem můžete nahlédnout v oddělení speciálních fondů, které Vám je vyhledalo.

V příloze zasíláme materiál ČEZu, kde na straně 7 - 8  je řešení vedení kabelu pod zemí.

Případně můžete využít www.svkos.cz, kde v katalogu najdete publikace s tematikou elektroinstalace.

Použité zdroje

katalog norem MSVK, katalog MSVK, internet

Přílohy