Dyk a jeho „studentské romány“.

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc při dělení knih Viktora Dyka. Ve škole jsem dostala za úkol vypracovat referát na téma: V. Dyk a jeho „studentské romány“. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jaké knihy z Dykovi tvorby do tzv. „studentských románů“ patří.

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

mezi studetnské romány můžeme zařadit Konec Hackenschmidův a Prosinec.

Viz text v příloze.

Použité zdroje

LOUŽEK, Marek, ed. Viktor Dyk: osmdesát let od smrti: sborník textů. Vyd. 1. Praha: CEP - Centrum pro ekonomiku a politiku, 2011. 125 s. Ekonomika, právo, politika, ISSN 1213-3299 ; č. 92/2011. ISBN: 978-80-87460-05-4.

Přílohy