Dusové v Berní rule z roku 1654

Text dotazu

Dobrý den, sdělte mi prosím výskyt příjmení Dus v Berní rule z roku 1654. Pokud je to možné i s podrobnostmi o jednotlivých nositelích příjmení.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

lituji, ale příjmení Dus jsem v rejstříku Berní ruly nenalezla. Jsou zde pouze podobná jména (např. Durss, Dusík, Duš).

Použité zdroje

Berní rula : generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. sv. A-L. sestavili Václav Červený & Jarmila Červená. 1. vyd. Praha : Libri, 2003. xxxvi, 1047 s.