Dürerovo muzeum

Text dotazu

Prosíme o informace o Durerovu muzeu v německém Norimberku.

Odpověď

Zasíláme adresu a základní informace, které jsme nalezli ve zdrojích NK ČR.
Albrecht-Dürer-Haus
Albrecht-Dürer-Str 39
90317 Nürnberg
T: (0911) 2312568
Fax: 2315422
Head: Dr Franz Sonnenberger

Muzeum bylo založeno v roce 1828,v současné době sídlí v domě, ve kterém Dürer žil v letech 1509 - 1528. Shromažďuje Dürerovy osobní předměty, vyznamenání, grafická díla atd.

Tyto informace byly čerpány z:
Museums of the world / [editor: Elisabeth Richter]. -- 5th rev. and enl. ed.. -- München : Saur, c1995. -- ix, 672 s. : il.

Podrobné informace o Albrecht-Dürer-Haus naleznete na internetových stránkách této instituce (http://www.museen.nuernberg.de/duerer/index_duerer.html).